Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
RORATY 2018
08 - 12
2018

RORATY 2018

W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 02.12.2018 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.
W tym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy, wykonany własnoręcznie.
Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie już można zabrać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 16 grudnia. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W zakrystii mamy również kartki świąteczne ze sceną Bożego Narodzenia z naszego ołtarza.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi o. Krzysztof Górski, karmelita bosy z Krakowa. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA I ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

ZMIANA TAJEMNIC
W środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

I CZWARTEK I PIĄTEK
W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 7 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem naszego bpa Edwarda; rozpoczęcie o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież z klas VIII, gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

NIEPOKALANE POCZĘCIE
W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00 i 9:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie już z niedzieli.

SYNOD
W sobotę, 8 grudnia, odbędzie się w naszej parafii dekanalne spotkanie zespołów synodalnych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10:00.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas SP 4 będzie rozprowadzać przy kościele zapałki w zamian za dobrowolną ofiarę. Dochód z tego zostanie przeznaczony na zakup opału na zimę dla ubogiej rodziny z naszej Parafii.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub pod nr tel. 783 751 801. Organizatorem wydarzenia jest Domowy Kościół i Schola Dziecięca.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia kalendarze ścienne z kościołami naszej diecezji.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA