Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
ŚWIĘCENIA DIAKONATU
17 - 06
2018

ŚWIĘCENIA DIAKONATU

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w naszym kościele odbędą się święcenia diakonatu, których udzieli bp Krzysztof Zadarko.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 18.06.2018 r.

RONDO KS. PRAŁATA JANA LISA
Dzisiaj odbędzie się uroczyste nadanie im. ks. Jana Lisa rondu przy cmentarzu (skrzyżowanie ulic: Słupskiej, Lipowej, Cieślaka i Narutowicza). Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.30. Dalsza część uroczystości, przy rondzie, o godz. 10.45 – zgromadzimy się przy starej bramie cmentarza. Po Mszy św. z przystanku przy kościele będzie można przejechać na miejsce autobusem.

FESTYN PARAFIALNY
Dzisiaj w naszej parafii festyn, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie festynu po Mszy św. o godz. 12:30, a więc ok. 14:00. Już dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. W kruchcie kościoła i podczas festynu można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu cennych nagród. Do wygrania m. in. pralka, dwa rowery, sprzęt AGD i wiele innych.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
We wtorki o godz. 19:00 spotyka się w naszej parafii grupa Odnowy w Duchu Świętym. Na spotkanie może przyjść każdy, kto chce się pomodlić we wspólnocie, rozważać Słowo Boże i umocnić się świadectwem wiary innych.

KS. BUKOWIŃSKI
W środę jak zwykle nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ale to 20 dzień miesiąca więc uczcimy również bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie mamy w parafii.

KONIEC ROKU
Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 9:00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci i młodzież, a zwłaszcza ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.

SYNOD
Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:00, natomiast kandydatów z klas III gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 19:00 a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

DIAKONAT
W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w naszym kościele odbędą się święcenia diakonatu, których udzieli bp Krzysztof Zadarko. Kandydatów do święceń, którzy od wczoraj odprawiają rekolekcje polecamy modlitwie wiernych. Wszystkich zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej uroczystości.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00.

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

PIELGRZYMKA NA GÓRĘ POLANOWSKĄ
Dnia 22 czerwca wyruszy z Tronu Maryi w Szczecinku X Piesza Pielgrzymka na Świętą Górę w Polanowie. Szczegóły na plakacie.

I KOMUNNIA ŚW.
W przyszłym roku I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 maja.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

POLECANE STRONY
MEDIA