Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
01 - 10
2019

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30, a w niedziele o 17:00.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 06.10.2019 r.

PWMW
Trzy lata temu, dokładnie 9 października 2016 r., rozpoczęła posługę nasza Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej. O d 3 lat możemy prosić o modlitwę w ważnych dla nas sprawach wysyłając sms na nr telefonu zamieszczony na wizytówce, którą wtedy otrzymaliśmy. Ok. 120 osób modli się przez te trzy lata w powierzanych przez nas intencjach. Gdyby ktoś chciał do tej wspólnoty dołączyć i ofiarować chwilę swojego czasu modląc się za innych można to zrobić podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu – kartki znajdziemy na stoliku. Wizytówki z telefonem PWMW znajdziemy na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w kruchcie kościoła.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30; w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE
Jutro, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”. Przez cały dzień będziemy się modlili na różańcu, przed Najświętszym Sakramentem. Plan szczegółowy naszej modlitwy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

AKCAJ KATOLICKA
Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele.

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO
Jeszcze w najbliższą środę można dołączyć do rozpoczętego tydzień temu seminarium odnowy życia chrześcijańskiego. Spotkania odbywają się w środy o godz. 18:45 w domu parafialnym.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 12 października, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele, Mszą św. w intencji rodziców o godz. 12:00; dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej o godz. 13:00.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W przyszłą niedzielę, 13 października, o godz. 17:00 odprawimy nabożeństwo różańcowe i ostatni raz w tym roku przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski. Harcerze i młodzież przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
W Dzień Papieski po Mszach św. będzie można na placu przy kościele nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

NIESŁYSZĄCY
Za tydzień o godz. 14:30 w naszym kościele Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

NIEDZIELA MISYJNA
W niedzielę misyjną, 20 października, będziemy gościli w naszej parafii ks. Davida Okullu z Ugandy, który na Mszach św. skieruje do nas słowo, a po każdej Mszy św. będzie prosił o ofiary do puszki na budowę studni.

„GOŚĆ NIEDZIELNY"
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego".

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA