Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA
25 - 03
2020

NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA

Zarządzenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego dotyczące sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach. W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24 marca 2020 r.oraz ze „Wskazaniami Prezydium KEP” z dn. 25 marca 2020 r. postanawiam:...

więcej

archiwum aktualności

Zdjęcia

09.03.2019 r. Małżeństwa małżeństwom
Ponad 20 par wzięło udział w sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. W modlitwie jej uczestnicy powierzali Panu Bogu wszystkie rodziny z naszej parafii. Dziękowali za doświadczane dobro, przepraszali za grzechy przeciwko rodzinie i życiu, a także prosili o tak bardzo potrzebne dziś małżeństwom wsparcie. Po błogosławieństwie było spotkanie przy herbacie i cieście. Była to świetna okazja do rozmowy i przekonania się, że nie brakuje w naszej parafii osób, dla których małżeństwo i rodzina są wielką wartością.


06.01.2019 r. I Rodzinne Śpiewanie Kolęd
Tradycyjne i te mniej znane kolędy oraz pastorałki zabrzmiały podczas I Rodzinnego Kolędowania w naszym kościele parafialnym. Wśród wykonawców pojawiły się zarówno rodziny, jak i członkowie wspólnot parafialnych, grupy znajomych czy przyjaciół.

Między kolejnymi występami widzowie oraz uczestnicy mieli okazję poznać utwory polskich poetów mówiących o Bożym Narodzeniu.
Godzinny koncert był dla Parafian świetną okazją do wspólnego świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego.


31.10.2018 r. Noc Świętych w Szczecinku
Zwyczajem poprzednich lat wieczorem w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych przygotowaliśmy się do tej ważnej uroczystości przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. W uroczystej procesji wierni wnieśli do kościoła relikwie osiemnastu świętych i błogosławionych.
czytaj więcej: Święci z miasta ściągnięci, Gość Niedzielny

Noc Świętych 2018
foto: Mateusz Sienkiewicz, Gość Niedzielny. 

17.06.2018 r. Festyn Parafialny
Tegoroczny festyn parfialny obfitował w liczne atrakcje.
Na stoiskach kulinarnych można było znaleźć dla siebie dania z grilla, pierogi i pyszne ciasta.
Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z sekcji tanecznych działających w SAPiK, instruktorka ZUMBY zaprezentowała tę formę ruchu jako dobrą dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję.
Podczas licytacji można było m.in. stać się właścicielem fotografii z podpisem znanego koszykarza. Strażacy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy, a pasjonaci strzelectwa przygotowali stanowisko do strzałów z wiatrówki do celu. W namiocie dla dzieci, każdy mógł pomalować twarz, ulepić coś z masy solnej lub spróbować swoich sił w robieniu olbrzymich baniek mydlanych..
Jak co roku najwięcej emocji wzbudziło losowanie zakupionych cegiełek. Każdy miał nadzieję na wygraną...
 


30.12.2017 r.  Spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych
Zgodnie z tradycją przedstawiciele różnych grupy parafialnych uczestniczyli w porannej Eucharystii, a nastepnie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. Po wysłuchaniu fragmentu z Pisma Świętego, proboszcz ks. Jacek Lewiński podziękował za współpracę i zaangażowanie w życie parafii. Następnie dzielono się opłatkiem i składano życzenia bardziej osobiste. Wspólnie spędzony czas upływał w miłej atmosferze. Liczny chór zebranych śpiewał znane kolędy. Był też czas na rozmowy indywidualne i snucie planów na Nowy Rok.


Szopka Bożonarodzeniowa 2017/2018
W te święta nasza szopka wzbogaciła się o nowe figury.
W zeszłym roku ze składek Parafian zakupiono jedynie Świętą Rodzinę.
W tym roku pojawili się dodatkowo pasterze, zwierzęta i Trzej Królowie.
Figury są piękne, bogato zdobione i świetnie obrazują wydarzenia sprzed ponad 2000 lat.
Szopka jest chętnie odwiedzana przez parafian i gości, a szczególnie przez najmłodsze dzieci.


06.12.2017 r. Roraty ze św. Mikołajem
6 grudnia jak w każdy poranek adwentu spotkaliśmy się w kościele na roratach.
Przyniesione lampiony rozświetlały mrok świątyni oczekującej na pierwszą tego dnia Eucharystię.
Punktualnie o godz. 6.00 rozpoczęliśmy Mszę św. Po jej zakończeniu nastąpiło losowanie figurek: Maryi i św. Józefa
i kiedy chcieliśmy już wracać do domów okazało się, że mamy Gościa.
Ku uciesze najmłodszych do Kościoła zawitał św. Mikołaj z niespodzianką dla dzieci, które tego dnia wstały rano, by przyjąć na roraty.

31.10.2017 r. Noc Świętych "na wyciągnięcie ręki"
Na czas modlitwy w naszej świątyni zostały zgromadzone relikwie 14 świętych i błogosławionych:
bł. Piotra Dondes, bł. Ks. Michała Sopoćko, bł. Marceliny Darowskiej, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Anieli Salawy, św. Jan Pawła II,  św. Jana Marii Vianeya, św. Krzyszofa, św. Ojca Pio, św. Faustyny, św. Klemensa, św. Rozalii, św. Stanisława Kostki, św. Bernarda z Clairvaux,

18.06.2017 r. - Festyn Parafialny
Wspaniałe spotkanie wspólnoty parafialnej w niedzielne, słoneczne popołudnie. Stoiska ze smakołykami dla dużych i małych łasuchów, kiermasz książek, loteria fantowa, malowanie twarzy dla najmłodszych, konkurencje zręcznościowe, kącik plastyczny, strzelanie do celu z wiatrówki i oglądanie panoramy miasta z wysięgnika strażackiego. Wspaniałe występy wokalne i taneczne oraz losowanie cegiełek z nagrodami.

31.10.2016 r. - Noc Świętych

21.06.2016 r. - Uroczystości pogrzebowe
ks. kan. Bernarda Mielcarzewicza

POLECANE STRONY
MEDIA