Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
12 - 08
2018

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W środę 15.08. będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła owoce i zioła.

więcej

archiwum aktualności

08.09.17 r. Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny

W piątek, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty.
Wszystkich zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii.
Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00 i 9:00 oraz uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Zbigniew Regliński.
Po Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską do Matki Bożej i przejdziemy w procesji Eucharystycznej.
Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.
Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w piątek od godz. 16:30.
W dniu odpustu, ze względu na uroczystość, na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Przez cały dzień odpustu będzie trwała w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00, a zakończy o godz. 17:45.
W zakrystii można się zapisać na konkretne godziny adoracji. Ofiarujemy ją w intencji naszej parafii.
Podczas Adoracji o godz. 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, o 12:00 odmówimy Anioł Pański i Różaniec, a o 17:00 Nieszpory.

POLECANE STRONY
MEDIA